PACA Stowarzyszenie na Rzecz Zwalczania Podróbek - Polish Anti-Counterfeiting Association

Prof. AKP, dr Dariusz Kuberski Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym  w dniu 20 marca 2024 r. w Warszawie wystąpił z prelekcją oraz wziął udział w dyskusji w panelu eksperckim, podczas II Konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zwalczania Podróbek (Polish Anti-Counterfeiting Association - PACA).

Konferencja dotyczyła naruszania praw własności intelektualnej, a w szczególności problematyki podrabiania towarów oraz działań organów państwa, podejmowanych w celu zwalczania procederu sprowadzania i obrotu na terytorium Polski, podrobionymi towarami i ich negatywnego wpływu na działalność przedsiębiorców.W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Patentowego RP, Administracji Celno-Skarbowej i Policji oraz m. in. przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Roślin, Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.

Prof. AKP, dr Dariusz Kuberski podczas wystąpienia dokonał analizy zachodzących rodzajowych zmian w przestępczości godzącej we własność intelektualną i ich znaczenia w efektywnym zwalczaniu handlu towarami podrobionymi. Zaprezentował także ocenę aktualnego stanu normatywnego oraz propozycje zmian legislacyjnych, które mogłyby zwiększyć skuteczność  zwalczania handlu towarami podrobionymi.